מערכת AMS - 3D Factory
הדפסות תלת מימד - 3D Factory
צרו קשר עם הדפסות תלת מימד

מערכת AMS

בית / בלוג / מערכת AMS

מערכת AMS: מערכת החלפת חומרים אוטומטית

התקנה של מערכת AMS בתוך מדפסת התלת מימד שלכם, תשדרג את התוצאות, תאפשר לשלב בתוצרים שלכם מגוון צבעים וחומרי גלם שונים בהדפסה אחת, ולהגיע לתוצאות טובות ומקצועיות מאי פעם.

למשתמשים הקבועים בטכנולוגיית ההדפסות התלת ממדיות, כבר לא צריך להציג אותה. מדובר ב- AMS, מערכת חכמה המפקחת על קצב ההזנה של חומרי הגלם למדפסת תלת מימד ומסייעת לשמור על הזנה קבועה ורציפה, המותאמת במדויק למהירות ההדפסה.

המערכת, המתחברת למדפסת, מאפשרת הפקת מודלים צבעוניים ומורכבים יותר, מבלי לשדרג את ראש ההדפסה, מאחר שניתן לטעון בעזרתה למדפסת ארבעה חומר גלם שונים, או חומר גלם אחד, בארבעה צבעים שונים.

מערכת AMS היא בעלת תאימות לסוגים שונים של מדפסות 3dfactory, כמו מדפסת X1, מדפסת X1 CARBON, מדפסת X1 CARBON COMBO, מדפסת P1P.

המערכת מצוידת בעשרה חיישנים שונים, שתפקידם לנטר ולנתב את הלחצים הנוצרים בין חומרי הגלם השונים שנעשה בהם שימוש בעת ההדפסה ולתזמן את מועדי החלפתם, כך שיהיו המדויקים והנכונים ביותר ולא ייגרמו למערכת תקלות או סתימות.

מהי מערכת AMS?

מערכת ה-AMS (Automatic Material System), מיוצרת על ידי Bambu Lab. היא מתחברת באמצעות כבל שישה פינים ייעודי למדפסות תלת מימד מדגמים שונים.

המערכת מתקשרת עם ראש ההדפסה, כדי להבטיח הזנה חלקה של חומר הגלם וגם החלפה אוטומטית שלו במקרה הצורך, במהלך ההדפסה. היא יכולה לזהות את הלחץ על החומר ולכוון  בהתאם לכך, את קצב ההזנה. אם חומר הגלם מתוח מיידי, היא משחררת חומר נוסף ל-Filament Buffer.

בנוסף על כך, מערכת ה-AMS מצוידת בחיישנים לגילוי לחות ובאלמנטים סופחי לחות לצד סגירה הרמטית, המונעת חדירת לחות מבחוץ. ההגנה מפני לחות מועילה מאוד, כאשר בוחרים לעבוד עם חומרי גלם כמו ניילון ופוליקרבונט, הנוטים לספוח לחות במהירות במהלך ההדפסה ולהיפגם כתוצאה מכך.

מערכת ה- AMS פועלת על טכנולוגיית RFID מובנית, המסוגלת לזהות את סוג חומר הגלם המצוי בתא חומר מסוים וכך היא מתאימה אוטומטית את הגדרות ההדפסה.

מאפשרת שימוש במגוון צבעים וחומרים

מערכת AMS תומכת בארבע צבעים ובחומרי גלם שונים ובכך היא מאפשרת להדפיס בהדפסה אחת, מודלים שמשולבים בהם צבעים שונים או חומרי גלם שונים, כולל חומרים שונים שלא ניתן היה לעשות בהם שימוש עד היום להדפסות תל מימד.

יותר מזה, ניתן גם לקשר כמה יחידות של AMS, באמצעות AMS Hub. כאשר משרשרים במקביל עד 4 מערכות AMS, ניתן לקבל תמיכה בלא פחות מ-16 צבעים שונים, בהליך אחד של הדפסה.

הקפדה על גלילים וחומרי גלם מתאימים

כל יחידה של AMS, מגיעה עם ארבעה גלילים רב שימושיים, האחד מיועד לשימוש בטמפרטורה גבוהה, שלושת האחרים לטמפרטורה נמוכה. מדובר בגלילי פלסטיק, שרוחבם 50-68 מ”מ וקוטרם כ-200 מ”מ.

המערכת פועלת באמצעות גלגלות גומי, המסובבות את גליל חומר הגלם המונח על גביהן. חומרים שהגליל החיצוני שלהם עשוי מקרטון, מאוד לא מומלצים ואף אסורים בשימוש במערכת כזו. החיכוך על הגלגלות במהלך ההדפסה, עלול לגרום לגלילי הקרטון להיקרע, להתפורר או לאבד את צורתם ובכך לפגום באיכות ההדפסה ולעתים אף ליצור סתימה במערכת.

בנוסף, יש להימנע מעבודה עם חומרי גלם גמישים או רכים, כמו TPU, TPE או PVA במערכת ה- AMS וכמו גם עם חומרים פריכים, עתירים בסיבים או בחלקיקים, או עשויים עם שילוב של קרבון, עץ או זכוכית. כל החומרים הללו עלולים להישבר, להתפורר ולהיתקע בתוך חלקי המערכת ולגרום לה לנזק.

 

3D Factory

פרטי התקשרות

טל: 03-6127789

מייל: info@3dfactory.co.il

וואצאפ: 058-6127789

דרך שלמה 65

תל אביב יפו

ישראל

ראשון – חמישי: 9:00 – 17:00

27.2.24 – החנות תהיה סגורה עקב הבחירות

שאלות?

צרו איתנו קשר

    דילוג לתוכן