כל היתרונות והשימושים של מדפסת תלת מימד גדולה - 3D Factory
הדפסות תלת מימד - 3D Factory
צרו קשר עם הדפסות תלת מימד

כל היתרונות והשימושים של מדפסת תלת מימד גדולה

בית / בלוג / כל היתרונות והשימושים של מדפסת תלת מימד גדולה

טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד כאן כדי להישאר. הדפסה ביתית, הדפסה מסחרית ותעשייתית, בכולן חוללה טכנולוגיית ההדפסה החדישה מהפכה של ממש ושינתה ללא היכר את תהליכי הייצור כפי שהיו מוכרים לנו בעבר. תעשיות רבות נעזרות באותה מדפסת תלת מימד גדולה לשימושים רבים ומגוונים מאחר והיא מאפשרת פיתוח של מוצרים, ייצור מהיר ויעיל וחיסכון ניכר בעלויות.

מהי מדפסת תלת מימד גדולה?

מפעלים, חברות ותעשיות מייצרים על בסיס יומיומי תוצרים שונים ומגוונים בהם יש להם צורך לשם התנהלות שוטפת ותקינה. מדפסת תלת מימד לשימוש תעשייתי יוצרה על מנת להתאים לשימוש תכוף, לספק מוצר מוגמר באיכות גבוהה, לייצר מוצרים מורכבים שלא היה ניתן ליצור בעבר והכל במהירות גבוהה וביעילות. השימוש במדפסת תלת מימד תעשייתית הפך לפופולרי במגוון רחב של ענפים, דבר שסייע רבות להתפתחותם ולחדשנות בהם.

ענפי התעשיה והמסחר שעושים שימוש במדפסות

 • חזית הרפואה – פרויקטים רפואיים רבים עושים כיום שימוש בהדפסה בתלת מימד כמענה לצרכים מגוונים. מתן אפשרות תרגול, ייצור שתלים, הדפסת רקמות, פיתוח רפואי ועוד.
 • חזית ההנדסה – בתעשייה זו, הצורך בייצור ובחינה של מוצרים הוא גבוה במיוחד. יצירת אבטיפוס למוצר והנה מפורטת ובחינה של המבנה שלו ותפקודו, הדפסת תוצרים באיכות גבוהה לשימוש מיטבי בשלל מוצרים שונים, כל אלה מאפשרים חיסכון גדול בזמן ובעלויות.
 • אדריכלות – הכנה מהירה ומדויקת של דגמי דירות, בניינים, מרכזים מסחריים ואף ערים מאפשרת יעילות מקסימלית, חיסכון בזמן ובעלויות ותורמת לדיוק ולשיפור התוצאה הסופית.
 • אופנה – עיצוב אלמנטים בפריטי אופנה הפך אף הוא לתחום עם אפשרויות בלתי נגמרות הודות להדפסה בתלת מימד. מדפסת תלת מימדית גדולה מאפשרת הדפסה של פריטי אופנה שונים במהירות וביעילות, כל זאת בעיצוב מיוחד מותאם אישית ואף מורכב. נעליים, בגדים, אביזרי אופנה, הם ועוד זכו לזריקת עידוד משמעותית בזכות הטכנולוגיה המתפתחת.
 • תכשיטנות – יצירת תכשיטים בהתאמה אישית ממגוון רחב של חומרי גלם מעולם לא הייתה קלה ופשוטה יותר. צורות מורכבות ומיוחדות, פריטים חדשניים ומעניינים, כל אלה הפכו למלאכה פשוטה יחסית הודות לשימוש במדפסת תלת מימד תעשייתית המאפשרת יצירה מהירה ופשוטה של מגוון רחב של תכשיטים.

מהי הטכנולוגיה העומדת מאחורי מדפסת תלת מימד תעשייתית? 

בשונה ממדפסת תלת מימד שנועדה לשימוש ביתי, כזו הבנויה על בסיס מודל שתוכנן ומדפסת המוציאה לפועל את הדפסתו שכבה על גבי שכבה, מקבילתה המסחרית פועלת אחרת. טכנולוגיות שונות, DLP או SLA מאפשרות את יצירת התוצר בסיוע לייזר או באמצעותו של מקרן DLP. הנוזל המשמש להדפסת המוצר עובר מיצוק עם חשיפתו לאור והופך קשיח. טכנולוגיה זו המיועדת לשימוש מסחרי מאפשרת הדפסה מהירה במיוחד ומוצר מוגמר ברמת דיוק גבוהה במיוחד, זאת בהשוואה אל פריטים המודפסים באופן ביתי.

למה כדאי לרכוש מדפסת תלת מימד גדולה?   

רכישת מדפסת להדפסת תלת מימד לשימוש מסחרי כרוכה בהוצאה כספית. בקרב בתי עסק שונים, מפעלים ויצרנים מדפסת תלת מימד גדולה הפכה למוצר חובה. תפוקתה ותוצריה, יעילותה ודיוקה הפכו את המדפסת למשתלמת במיוחד, כזו שמחזירה את ההשקעה בה ללא מאמץ מיוחד. רכישת מדפסת תלת מימד לשימוש מסחרי מביאה עימה מספר יתרונות מובהקים:

 • תוצרים באיכות גבוהה בהשוואה למדפסת תלת מימד ביתית – דיוק, עמידות וגימור איכותיים במיוחד.
 • תוצרים מורכבים – יכולתן של מדפסות מסחריות להדפיס דגמים מורכבים שאינם מתאפשרים בייצור ידני היא מרשימה מאוד.
 • מהירות הדפסה גבוהה – הדפסה תעשייתית דורשת קצב עבודה גבוה בהרבה מזו הביתית. מהירות ויעילות ההדפסה מתורגמים לעלויות כספיות בלתי מבוטלות. מדפסות תעשייתיות מצטיינות במהירות הדפסה גבוהה ובשל כך, ביעילות מקסימלית.
 • ייעול ושיפור תהליכי עבודה – עסק המשתמש במדפסת תלת מימד גדולה ובוחן את תוצריו באמצעות יצירת אבטיפוס, בחינת תיקונים ושיפורים תוך כדי עבודה מאפשר קבלת תוצר מוגמר טוב יותר ומשופר בהרבה.

לסיכום

מהפכות טכנולוגיות נותנות אותותיהן בעסקים רבים המשתייכים לתחומים רבים. מדפסת תלת מימד לשימוש תעשייתי היא בהחלט בשורה של ממש הן עבור בעלי העסק והן עבור הצרכנים. האפשרות לייצר תוצר איכותי במהירות ובפשטות מתוך מגוון רחב של חומר למדפסת תלת מימד ודוגמאות מורכבות היא בהחלט שדרוג חשוב לו כל עסק זקוק.

3D Factory

פרטי התקשרות

מייל: info@3dfactory.co.il

טל: 058-6127789

תל אביב יפו

ישראל

שאלות?

צרו איתנו קשר

  דילוג לתוכן