עולם הדפוס משתנה ללא הרף בשנים האחרונות וטכניקות הדפוס ממש ממציאות את עצמן מחדש. כיום ניתן להיות עדים לשיטות עבודה חדשות שטרם נראו כמותן וכל המטרה שלהן היא לבצע את פעולות הדפוס מהר יותר, טוב יותר ולהעלות את תוצאות ההדפסה לרמת איכות גבוהה הרבה יותר מזו שהייתה קיימת ורווחת בתחום עד עתה. ההדפסה התלת מימדית היא עולם ומלואו בפני עצמו ולמרות שהנושא נחשב רק בתחילת המחקר בו – כבר ניתן למצוא לא מעט בתי דפוס ונותני שירותים העוסקים בתחום במומחיות רבה.

צריבות אשר מתבצעות על עץ גם היא לוקחת חלק בעולם העיצוב ויש לה מקום של כבוד בשלל עבודות הקשורות לתחום העץ ועיבוד קורות עץ. צריבה זו היא מלאכת מחשבת עדינה ומדויקת שכאשר היא מתבצעת על ידי כלי עבודה ייחודיים ומכונות אשר מאחוריהן יושבים מפעילים מנוסים ומיומנים בתחום – אין ספק שתתקבל צריכה באיכות גבוהה, מדויקת להפליט שתעורר את ההתפעלות של כל מי שיראה לראשונה את העבודה המוגמרת, ולא יאמין שבעצם מדובר בצריבה.

מוצרים שונים דמוי צריבה על עץ

 

מתי משתמשים בטכניקה של צריבה על עץ?

באמצעות טכניקה של צריבה על עץ ניתן לצייר על עצים מגוון של ציורים, דגמים ודוגמאות, ניתן לחתוך את העץ בדיוק רב או ליצור שכבות בקורת העץ על מנת להשיג מראה ייחודי או עיצוב מסוים. מכיוון שהעבודה דורשת דיוק רב ומתבצעת על ידי מכונות אוטומטיות, הרי שקל לבצע אותה באמצעות המדפסות התלת מימדיות שיכולות בעצמן בעצם לבצע בדיוק את אותה הפעולה הנדרשת לשם צריבה והדפסה תלת מימדית.

גם בהדפסה תלת מימדית ישנה חשיבות עצומה לדיוק בעבודה ולכן המדפסות החדישות הן כלי עבודה מיוחדים במינם ונכון להיום לא ניתן להגיע לדרגת דיוק גבוהה יותר משלהן. שילוב של שתי טכניקות עבודה אלה – עבודות המדמות צריבות אלו והדפסה תלת מימדית נחשבות לחוד החנית בתחום ההדפסה בכלל ולכן לא מפתיע שהמדפסות החדישות הן כלי טכנולוגי פורץ דרך של ממש.

עבודת הדפסה המדמה את הצריבה על עץ מחליפה בעצם את העבודה הידנית שהייתה נחשבת לעבודת נמלים בשל הקושי בביצועה. בשל הדיוק הרב וחוסר האפשרות לטעות או לבצע תיקונים היה קשה מאד להגיע לדרגה גבוהה של עבודה ולכן שימוש במדפסות התלת מימדות הביא את התוצאות לכדי שלמות של ממש, מה שהיה קשה עד בלתי אפשרי להשיג קודם.

לסיכום

אנו בחברת 3Dfactory נשמח תמיד לעזור לכם בכל שלב ובכל דרך שבה תרצו לבצע צריבות, כי שימוש במדפסות תלת מימד זה לא משחק ילדים ואנו נדע תמיד לייעץ לך ולהכווין אותך בצורה הנכונה והטובה ביותר על מנת שתוכל לבצע את העבודה המושלמת, אז אל תהסס לפנות אלינו אם אתה רוצה לעשות עבודות דמוי צריבה.